Erasmus+ tréninkový kurz Employ-Abilities

Publikoval budaktivni v

V lednu tohoto roku jsem měla příležitost zúčastnit se trénkového kurzu pro pracovníky s mládeží přes Erasmus+.

Erasmus+ je často známý možností vyjet na semestr či dva za studiem jako student vysoké školy. Méně známé jsou však možnosti jako výměna mládeže nebo tréninkový kurz.

Chystám pro vás speciální přehled, kde si všechny možnosti vysvětlíme, aby vám už žádná neunikla :). Zatím se můžete podívat do databáze mimoškolních aktivit.

Tento tréninkový kurz jsem našla přes Facebook skupinu, která je plná příležitostí. Takových skupin je více, třeba tato. Vyplnila jsem přihlášku včetně své motivace se zúčastnit a pak už jsem jen čekala, zda organizátoři moji přihlášku akceptují.

Po akceptaci jsem se přes Facebook seznámila se slečnou, která semnou vyjížděla za český tým a mohly jsme si tak dát vědět, jak která pojedeme a co sebou vezmeme na mezikulturní večer.

Tyto výjezdy jsou skvělé v tom, že jsou krátkodobé, účastník se dozví spoustu nových informací, které následně může aplikovat ve své praxi a také pozná spoustu dalších skvělých lidí.

Přemýšleli jsme nad rozdílem mezi schopnostmi, dovednostmi a kompetencemi, hráli improvizační divadlo, organizovali vlastní workshop, psali dopis sami sobě nebo si zkoušeli různé styly leadershipu.

Moc se mi líbil program, jednotlivé aktivity a že jsem měla možnost seznámit se s lidmi z růných zemí, kteří se věnují podobným aktivitám jako já.

Děkuji celému YoWo Poland, že jsem se měla možnost zúčastnit.

Pokud vás zajímá, kde příležitosti jako je tato vyhledávat, neváhejte mi napsat.