Kontakt

Projekt Buď aktivní

Myšlenka na vytvoření databáze mimoškolních aktivit vznikla v mé hlavně na podzim roku 2018. Tenkrát jsem narazila na článek od neziskové organizace Inex-SDA, která otevírala přihlašování do inkubátoru neziskových projektů Inex-up.

Tehdy jsem si vzpomněla na nápad vytvořit nástěnku na mé střední škole v Šumperku, kde by všichni studenti měli možnost přehledně najít informace o různých soutěžích, kroužcích a dalších příležitostech. Tentokrát jsem ale už byla na vysoké škole v Praze a napadlo mě, že by bylo fajn vytvořit databázi aktivit, která by byla dostupná všem a kde by učitelé a studenti mohli najít příležitosti k rozvoji.

Od té doby jsem začala tvořit nejprve Excel, kde jsem psala aktivity, se kterými mám já nebo někdo v mém okolí zkušenost, a také další příležitosti, které jsem našla.

A nyní už najdete konečně databázi hezky na webu a pravidelně obnovovanou 🙂

Po celou dobu je mi podporou má úžasná mentorka Ren Pajerová! 🙂

Za logo moc děkuji panu J. Kacarovi, se kterým jsem byla propojena v rámci HERO CLAN.


Helča Pechová

Střední školu jsem vystudovala v Šumperku. Tehdy jsem toužila mít spoustu aktivit jako moji kamarádi z Prahy nebo Ostravy, ale nevěděla jsem, kde je hledat. Myslela jsem si, že aby byl člověk aktivní, musí nutně bydlet v jednom z velkých měst jako je Praha nebo Ostrava. Po příchodu do Prahy na vysokou školu jsem se pustila do různých dobrovolnických projektů a postupně si přicházela na to, čemu se chci v životě věnovat – rozvoji mládeže.


Vystudovala jsem Personalistiku v průmyslu na ČVUT v Praze.

Během studia jsem sbírala zkušenosti hlavně v HR, a to jak v neziskové tak komerční sféře.

V rámci bakalářského studia jsem strávila léto jako dobrovolnice v Anglii, semestr studiem v Jižní Koreji a Erasmus+ pracovní stáž v Nizozemí.

Na střední škole jsem objevila kouzlo dobrovolnictví. Docházela jsem jako dobrovolnice do nemocnic jak za dětmi, tak staršími pacienty. Několik let jsem byla aktivní v AFS Mezikulturní programy. Psala jsem také články a rozhovory pro Mladiinfo.cz a občas pomáhala v Inex-SDA. Aktuálně jsem aktivní v Mezinárodní ceně Vévody z Edinburghu (DOFE).

V dobrovolnictví vidím možnost, jak se podílet na zajímavých projektech a trávit čas se stejně nadšenými lidmi.

Ke kariérovému poradenství jsem prvně přičuchla na stáži v InBázi, nyní pracuji v Kariérním centru ČVUT, jsem jako HR stážistka v projektu Zlatá práce Nadace Krása pomoci a setrvávám aktivní v DOFE jako vedoucí, ambasadorka a školitelka. Nedávno jsem natočila několik rozvojových webinářů primárně pro mládež z dětského domova a těším se na roli lektorky a mentorky v organizaci Yourchance.

Zbožňuju cestování (mám dokonce seznam zemí, kam se chci podívat 🙂 ), neformální vzdělávání, ráda čtu a účastním se různých kurzů a konferencí. Chtěla bych se naučit programovat (vítězí Python) a rozumět tomu, jak věci fungují. Jsem závislá na zeleném čaji a posedlá vyhledáváním nejrůznějších příležitostí.

Děkujeme za propagaci: