Z Kařezu do Hořovic

Publikoval budaktivni v

Vypravili jsme se na asi poslední spaní pod stanem pro tento rok.


Naplánovali jsme trasu z Kařezu přes Zbiroh, tam vyjít z CHKO a přespat, až do Hořovic.

V sobotu jsme dojeli kolem chvilku po obědě do Kařezu, odkud jsme vyrazili do Pětidomí k rybníkům. Tam byla naše první sváča, ale protože nebylo zase tak hezké počasí, jak předpověď slibovala, pokračovali jsme dál směr Zbiroh.

Překvapila mě jedna věc, a to sice, že zámek Zbiroh je na kopci, což jsem od zámku nečekala 😊

Vede k němu několik cest skrze Zámecký park. Později odpoledne jsme pokračovali do Týčku, kde jsme vyběhli z CHKO a zakempili na hezkém místě na poli i s dřevěnou lavičkou.

Druhý den bylo o poznání krásnější počasí, takže jsme se dlouho po snídani vyhřívali, než jsme se donutili pobalit batohy a vyrazit 😊

Šli jsme krásnou přírodou Křivoklátska – po červené na Na Chrástech až na Točník a Žebrák. A tady druhé překvapení pro mě již neznalou historie obou míst – zřícenina hradu Žebrák není na kopci 😊

Další pauzičku jsme si dali v obci Žebrák na zmrzku a pak u Žebráckého rybníka.

Poté už jsme zamířili směr Hořovice přes Tlustice a přešli i silnici, která je jak pro auta, tak pro pěší a zároveň je součástí Letiště Hořovice.

V Hořovicích jsme se ještě zašli podívat k zámku Hořovice a v parku jsem ještě před odjezdem vlaku narychlo vařila na vařiči pozdní oběd v podobě indické rýže, kterou si tahám snad na většinu výletů a expedic.

Kategorie: Cestování