Buď aktivní aneb jak to všechno začalo

Publikoval budaktivni v

Buď aktivní není jen všeobecně známé heslo pro studenty, ale je to název mého projektu, se kterým jsem se přihlásila do INEXup.


INEXup představuji jako prostředí a skupinu lidí z organizace Inex-SDA, kteří jsou ochotni nás podporovat v rozvíjení našeho nápadu. A to prostřednictvím workshopů, ale také našeho vlastního mentora.

Cílem mého projektu je vytvořit databázi mimoškolních aktivit, která by měla sloužit školám a studentům, aby pro ně bylo jednodušší nalézt možnosti, jak se rozvíjet a pracovat na sobě – soutěže, konference, stáže …

Moje myšlenka je taková, že bych ráda vyhledávala příležitosti, které jsou nejen ve velkých, ale hlavně malých městech a v online formě. Proč?

Studovala jsem na jedné menší střední škole a jako dojíždějící moc nevěděla, jak se zapojit do nějaké aktivity. Docela jsem až záviděla kamarádům z velkých měst, kteří měli tolik aktivit, kdežto já se hlavně učila do školy. Vůbec jsem netušila, kde takové aktivity hledat. Nakonec jsem se zapojila do dvou soutěží až v maturitním ročníku. Soutěžila jsem se svojí prací v Navrhni projekt a Středoškolské odborné činnosti. Ve finále obou soutěží jsem se potkala s úžasnými aktivními lidmi, kteří se již na střední věnovali podnikání, výzkumu nebo cizím jazykům a to mě nadchlo.

Z tohoto důvodu bych se v databázi chtěla zaměřit hlavně na menší města a školy, aby jejich studenti věděli, že se můžou být aktivní a nemusí být jen v Praze, Brně nebo Ostravě.

V rámci ročního cyklu jsme absolvovali několik workshopů a také natočili promo video.

Určitě budu moc ráda, když se nápad zalíbí někomu dalšímu a bude mít chuť hledat příležitosti kolem sebe a budeme databázi rozšiřovat společně.

Stačí mi napsat na můj email nebo napsat holkám do Inexu. Ale nejen vyhledávání příležitostí, ale také vymýšlení obsahu na blog nebo rozšiřování databáze na školy v Česku.

Chtěla bych moc poděkovat Inexu, že takovýto projekt existuje a mé mentorce Ren, která mě podporuje.

Kategorie: Aktivity